Kullanımı

İce therapy tüy dökücü ve azaltıcı kullanımı oldukça basittir. Tüyleri dökmek istediğiniz bölgeye bir miktar sürüp 5 dakika kadar bekletiyorsunuz. Bu sürede soğuma yaşanıyor ve 5 dakikanın sonunda isterseniz duş alıp bol su ile ya da bir spatula ile bölgedeki tüylerin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Uzun tüylerin olduğu bölgelerde tek seferde bütün tüyleri dökmeyebilir bu neden bölgedeki tüylerin kısa olmasında fayda vardır.

Ayrıca kıl kökleriniz sert ise tek seansta dökemeyebilirsiniz. Birkaç seans boyunca uygulama sağlamanız gerekebilir. Tüyleriniz dökülmeye başladığında kökler zayıflayacak ve incelecektir. Zamanla uygulamanız kolaylaşırken aynı zaman kıl kökleri de güçsüzleşecek ve bölgedeki kıllanma azalacaktır.

İce Therapy Tüy Dökücü ve Azaltıcı Kullanımı

Kullanım sıklığı tamamen değişken bir durumdur. Tüylerinizden rahatsız olduğunuzda ürünün kullanımını sağlayabilirsiniz. Temiz cilde uygulamakta önemlidir. Terli bölgelerde uygulama yapıldığında jel tüy köklerine ulaşamayabilir ve sonuç alamayabilirsiniz. Olabildiğince bölgenin kuru ve temiz olmasına dikkat etmelisiniz.

Kullanım sorasında bazı bireylerde kızarıklık görülebilir. Bu nadir bir durumdur ancak ortalama 1 saat içerisinde kızarıklık tamamıyla geçecektir. Soğuk yapısı nedeniyle bir miktar hassasiyete neden olabilir ancak kesinlikle acı hissi duymazsınız. Vücudu soğuğa hassas bireylerde kullanım sırasında 5 dakikalık sürecin geçtiğine emin olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde tüyler dökülmeyebilir.